вітроелектростанція
Потужності станції вистачить, аби забезпечити електрикою більше 200 тис. британських будинків

Біля південно-східного узбережжя Англії почалася експлуатація найбільшої в світі офшорної вітроелектростанції Thanet.

Її спорудженням займалася шведська енергетична компанія Vattenfall. Сумарної пікової потужності сотні вітрових турбін (300 МВт), встановлених в 12 кілометрах від берега, достатньо для того, щоб забезпечити електрикою більше 200 тис. британських будинків. Висота кожного вітряка складає 115 м, загальна площа електростанції рівна чотирьом тисячам футбольних полів. Очікується, що електростанція пропрацює як мінімум чверть століття.

З пуском Thanet сукупна потужність усіх діючих у Великобританії електростанцій, що працюють на енергії вітру, склала 5 ГВт, що майже покриває енергетичні потреби всіх домоволодінь Шотландії.

Сьогодні Сполучене Королівство отримує з поновлюваних джерел всього 3% електроенергії. Згідно з планами уряду, до 2020 року цей показник збільшиться до 15%.

На кінець серпня у Великобританії працювало 2906 вітряків, встановлених у 296 місцях. У найближчі дванадцять років в країні планується спорудити ще 7 тис. турбін – і це дозволить реалізувати план ЄС щодо скорочення обсягу викидів парникових газів.

Джерело science

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.