Коран
Пастор Джонс думає

Горіти чи не горіти священній книзі мусульман? В Афганістані група місцевих жителів закидала камінням територію іноземної військової бази в провінції Бадахшан, протестуючи проти планів американського священика публічно спалити Коран.

Стихійному мітингу поряд з німецькою базою передували вуличні виступи в столиці Бадахшана місті Файзабад. В акціях взяли участь тисячі осіб.

Тим часом, телекамери провідних світових ЗМІ чергують біля будинку американського пастора Террі Джоунса, транслюючи в ефір його заяви, які кардинально змінюються з години на годину.

Раніше пастор заявив, що скасовує акцію зі спалення Корану, так як імам ісламського суспільства Флориди нібито обіцяв йому зупинити будівництво мечеті в районі колишнього Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку.

“Імам дав мені слово, що мечеть буде побудована в іншому місці, а там, де передбачалося, її не буде. І я погодився скасувати заплановану на суботу акцію, “- заявив пастор Террі Джоунс.

Проте трохи пізніше пастор заявив, що готовий взяти свої слова назад і все ж таки спалити священну книгу мусульман у річницю терактів 11 вересня. Справа в тому, що організатори проекту з будівництва мечеті в Нью-Йорку заявили, що ніяких угод з пастором або переговорів з імамом Флориди не було, підкресливши, що від початкових планів відмовлятися не збираються.

Будівництво ісламського культурного центру недалеко від місця, де стояли “вежі-близнюки”, розкололо американське суспільство на два табори. Барак Обама підтримав будівництво, а по відношенню до пастора Джоунсу президент налаштований категорично. Він вимагає не допустити спалення Корану.

За матеріалами Euronews, Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.