бюджет, зарплата, Держказначейство, гроші
Опозиційний уряд вимагає від влади проекту бюджету на 2011 рік

Опозиційний уряд вимагає від Кабміну негайно подати бюджет-2011 і «з точністю до копійки» врахувати всі минулорічні обіцянки Януковича

«БЮТ-Батьківщина» має твердий намір допомогти Януковичу виконати його передвиборчі обіцянки  й наполягатиме, щоб в бюджеті-2011 повною мірою, з точністю до копійки, містилися пропозиції Партії регіонів щодо підвищення соцстандартів, викладені приблизно рік тому в законопроекті Пеклушенка. Зокрема, йдеться про прожитковий мінімум в 1750 гривень. Очевидно, авторам пропозиції відомі джерела, за рахунок яких вони планували запровадити таке підвищення, повідомляє прес-служба опозиційного уряду.

Відзначається, що вперше за багато років проект Державного бюджету на наступний рік не подано на розгляд Верховної Ради у термін, визначений законом.

У Статті 37 діючого Бюджетного кодексу України чітко зазначено, що «Кабінет Міністрів України приймає постанову щодо схвалення проекту закону про Державний бюджет України та подає його разом з відповідними матеріалами Верховній Раді України не  пізніше 15 вересня року, що передує плановому».

Уряд Януковича-Азарова-Тігіпка зірвав бюджетний процес: у парламенті нема проекту кошторису держави на наступний рік. Нема і жодних пояснень щодо того, з яких причин влада не виконує своїх обов’язків та ставить під загрозу вчасне фінансування державних програм – у першу чергу, соціальних. Насправді ж причина цьому одна: нездатність побудованої Януковичем «вертикалі влади» працювати в інтересах держави та її громадян.  Для себе у них виходить непогано, а щодо інтересів людей – повний економічний провал та невиконання передвиборчих обіцянок.

Політичну відповідальність за зрив термінів розгляду та ухвалення Державного бюджету на 2011 рік несе діючий президент. Віктор Янукович свідомо пішов на порушення Конституції заради того, щоби перетягти на себе більші владні повноваження,  ніж мав Леонід Кучма. Нині, крім горезвісної «вертикалі», у розпорядженні Януковича є слухняна депутатська коаліція: більше 235-ти «натискачів кнопок», які не читаючи голосують за все, що надішле до ВР адміністрація президента, відзначає опозиційний уряд

Втім, мотиви уряду зрозумілі. В Кабміні хочуть, щоб до місцевих виборів 31 жовтня люди не дізналися, яку свиню під новорічну ялинку підкладуть їм «реформатори» Янукович, Азаров та Тігіпко. Адже в їхніх планах на 2011 рік – ще одне підвищення тарифів на газ та житлово-комунальні послуги, заморозка зарплат бюджетникам, підвищення пенсійного віку. Урядовці вже давно поставили свої автографи під цими планами та відіслали їх до МВФ.

Опозиційний уряд та фракція «БЮТ-Батьківщина» вимагають від Кабміну негайно подати на розгляд Верховної Ради проект Держбюджету на 2011 рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.