українська мова
УНП вимагає зняти з розгляду законопроект про мови

Івано-Франківська обласна організація Української народної партії розцінює законопроект про мови в Україні “як замах на Конституцію України, зазіхання на державний суверенітет та спробу посіяти розбрат серед населення, розколовши Україну за регіональною ознакою”. Про це йдеться в заяві Івано-Франківської облорганізації УНП, адресованій Голові Верховної Ради Володимиру Литвину.

В УНП зауважили, що цей законопроект “продовжує імперську традицію нищення української мови, запроваджену Емським та Валуєвським указами Російської імперії, а також заходами Леніна та Сталіна щодо русифікації України”.

“Формально визнаючи статус української мови як єдиної державної, законопроект офіційно запроваджує двомовність – вільне використання російської мови у всіх сферах діяльності, включаючи діловодство, судочинство, проведення досудового слідства, набуття освіти, в державних та регіональних владних установах”, – зазначено в заяві.

УНП вимагає від керівництва Верховної Ради “негайно зняти з розгляду парламенту антиукраїнський законопроект, який, всупереч чинній Конституції, передбачає надання російській мові під виглядом регіональної фактичного статусу другої державної мови на рівні з українською”.

Нагадаємо, як повідомляв ІМК, голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов висловив упевненість у тому, що в парламенті знайдеться достатня кількість голосів при голосуванні за проект закону “Про мови в Україні”.

Джерело ІMK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.