США, прапор
У США визнали Януковича нещирим

Колишній голова Українського конгресового комітету Америки Аскольд Лозинський вважає нещирим лист президента Віктора Януковича до цього комітету.

Про це Лозинський, який тепер є радником керівництва цієї організації і активістом української діаспори в Америці, сказав в інтерв’ю українській службі “Бі-Бі-Сі”.

За його словами, у листі, який Янукович надіслав до Українського конгресового комітету Америки напередодні свого візиту в США “немає жодного змісту”.

“Очевидно, що президент Янукович не хоче бачити під час свого приїзду демонстрації українців під представництвом. Уникнути цього хоче не лише президент Янукович, але й посольство України в Америці”, – сказав Лозинський.

За його словами, у цій справі до нього минулого тижня “дзвонив навіть сам посол України, розпитуючи, як можна скасувати цю маніфестацію”.

“Я сказав наступне: щоб скасувати цю маніфестацію, треба, щоб принаймні президент зробив якийсь жест, позитивний жест зі свого боку, щоб показати, що він до певної міри змінює курс своєї політики”, – сказав екс-голова Українського конгресового комітету Америки.

“Мене тоді посол Олександр Моцик запитав: “Який жест?” Я сказав, що це має конкретний жест. Одним з таких може бути зняття з посади нинішнього міністра освіти Дмитра Табачника. Другим може бути зняття з посади голови Українського інституту національної пам’яті комуніста Солдатенка”, – зазначив він.

“Третій жест: щоб президент заявив, що його заява у Страсбурзі у квітні фактично була непроаналізована, що він згодом це питання проаналізував, і що він переконаний, що Голодомор був геноцидом українського народу”, – додав Аскольд Лозинський.

За матеріалами BBC, УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.