Віктор Янукович
Україна втрачає позиції у світі

Україна продовжує втрачати позиції в світовому рейтингу конкурентоспроможності, отримавши 89-у позицію серед 139 країн, які досліджувалися. Це на дві позиції нижче, ніж у 2009 р. Про це свідчать дані Глобального огляду конкурентоспроможності, проведеного Світовим економічним форумом.

Як заявив старший економіст CASE Україна Володимир Дубровський, зниженню України перш за все сприяли неефективні інституції (окремо цей показник один з найнижчих у світі – 134), макроекономічна нестабільність, низька ефективність товарних і фінансових ринків.

Україна зараз знаходиться між країнами, в яких головне джерело конкурентоспроможності – це чинники виробництва (сировина, дешева праця), і країнами, де важлива ефективність розподілу ресурсів на користь якнайкращого використання.

Нагадаємо, 22 травня повідомлялося, що в глобальному рейтингу конкурентоспроможності World Competitiveness Yearbook 2010 Україна відносно минулого року втратила одну позицію, зайнявши передостаннє, 57-е місце. Лідируючі ж позиції займають економіки Сінгапуру і Гонконгу, слідом за ними йдуть США. Відповідну інформацію розповсюдила швейцарська бізнес-школа IMD в своєму офіційному щорічному рейтингу конкурентоспроможності економік світу.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.