Віктор Янукович і Ху Цзіньтао
Віктор Янукович і Ху Цзіньтао

Сьогодні у Пекіні Президент України Віктор Янукович та Голова КНР Ху Цзіньтао підписали спільну заяву між Китайською Народною Республікою та Україною стосовно всебічного підвищення рівня китайсько-українських відносин дружби і співробітництва, повідомляє прес-служба президента.

Зокрема в рамках угоди українська сторона підтвердила, що підтримує і в подальшому буде підтримувати політику «одного Китаю», виступає проти «незалежності Тайваню» в будь-якій формі, проти вступу Тайваню до міжнародних організацій, членами яких можуть бути лише суверенні держави, а також не здійснюватиме жодних офіційних контактів з Тайванем. Українська Сторона підтримує мирний розвиток відносин між берегами Тайванської протоки та справу мирного об’єднання Китаю, вважає тайванське питання виключно внутрішньою справою КНР.

Китайська Сторона підтверджує повагу до незалежності України, її суверенітету та територіальної цілісності.

Китайська Сторона високо оцінює рішення Української Сторони позбутися в односторонньому порядку ядерної зброї та вступ України в статусі без’ядерної держави до «Договору про нерозповсюдження ядерної зброї», а також підтверджує, що згідно із Заявою Уряду КНР від 1994 року, принципова позиція Китаю щодо незастосування ядерної зброї або загрози її застосування проти неядерних держав та без’ядерних зон поширюється на Україну. Сторони готові до проведення консультацій щодо подальшого посилення гарантій без’ядерної безпеки. Крім того, з метою підвищення ефективності існуючих механізмів двосторонньої співпраці, Сторони ухвалили рішення про створення Комісії зі співробітництва між Китайською Народною Республікою та Україною зі співголовами на рівні віце-прем’єр-міністрів двох країн, а також у її рамках – підкомісій з питань співробітництва в сфері економіки та торгівлі, науки і техніки, сільського господарства, космосу, культури, освіти.

Сторони і надалі розвиватимуть співпрацю в нафтогазовій сфері та сфері ядерної енергетики, заохочуватимуть до участі зацікавлені організації та підприємства двох країн до участі в проектах будівництва енергетичних об’єктів.

Сторони погодились розглянути можливість започаткування постійно діючого механізму Українсько-китайського бізнес-форуму.

Повний текст заяви розміщено на сайті президента.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.