Україна енергетика
Український парламент має ратифікувати угоду якомога швидше

Україна стала членом Європейського енергетичного співтовариства. Відповідний протокол був підписаний у п’ятницю в Скоп’є у Македонії міністром палива та енергетики України Юрієм Бойко і міністром економіки Македонії Фатміром Бесімі в рамках 8-го засідання Енергетичного співтовариства на рівні міністрів.

У церемонії підписання протоколу також взяв участь віце-президент, заступник генерального директора з питань енергетики Європейської комісії Фабрізіо Барбазо.

Після підписання Бойко висловив переконання, що український парламент ратифікує угоду “якомога швидше в найближчі місяці”.

Як повідомлялося, рада міністрів ради Енергетичного співтовариства 7 грудня 2009 року прийняла рішення, згідно з яким Україна стане членом Енергетичного співтовариства після приведення її законодавства у газовому секторі у відповідність із законодавством Європейського союзу.

Договір про Енергетичне співтовариство набув чинності 1 липня 2006 року.

Його учасниками є країни ЄС, а також Албанія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Македонія, Чорногорія, Сербія, Косово.

Раніше в міністерстві палива та енергетики відзначали, що приєднання України до Енергетичного співтовариства посприяє залученню інвестицій в енергетичний сектор країни, а також створить умови для вільного доступу українських компаній до ринків ЄС.

Президент Віктор Янукович у середині липня 2010 року підписав прийнятий парламентом закон “Про засади функціонування ринку природного газу”.

Джерело Економічна правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.