Nabucco
Учасники Nabucco рахують вартість проекту

Акціонери компанії Nabucco Gas Pipeline International GMBH (оператор проекту газопроводу Nabucco), Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) і Міжнародна фінансова корпорація (МФК, входить до складу групи Світового банку) підписали доручний лист, приступивши тим самим до процесу визначення вартості проекту. Про це йдеться в поширених сьогодні матеріалах оператором проекту Nabucco.

Як наголошується в повідомленні, процес визначення вартості є необхідною умовою для фінансування проекту на суму до 4 млрд євро. При цьому до 2 млрд євро виділить ЄІБ, ще до 1,2 млрд євро планується отримати від ЄБРР, з яких половину надасть сама організація, а 600 млн євро складе синдикована позика низки комерційних банків. 800 млн євро оператор проекту отримає від МФК (також 400 млн євро – від самої корпорації і 400 млн євро – у вигляді синдикованого кредиту).

Укладений сьогодні доручний лист визначає ступінь участі кожній із сторін в реалізації проекту газопроводу Nabucco, включаючи умови його фінансування. Даний документ необхідний для проведення оцінювальних робіт перед ухваленням остаточного рішення з фінансування Nabucco. При цьому, як наголошується в повідомленні оператора проекту, зобов’язання від потенційних кредиторів планується отримати вже в 2011 р.

Відзначимо, учасниками проекту Nabucco є OMV Gas GMBH (Австрія), Botas (Туреччина), Bulgargaz (Болгарія), S.N.T.G.N. Transgaz S.A. (Румунія), MOL Natural Gas Transmission Company Ltd. (Угорщина), RWE (Німеччина). Кожний з учасників володіє рівними частками – по 16,67%.

27 липня ц.р. на конференції “Сприяння енергетичній безпеці і інвестиціям у Чорноморський регіон” комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Оттінгер заявив, що на будівництво газопроводу Nabucco потрібно привернути приватні інвестиції у розмірі 7,5 млрд євро. Також він повідомив, що потрібно 20 млрд євро на розробку родовищ в Каспійському регіоні.

Нагадаємо, передбачається, що магістральний газопровід Nabucco повинен буде транспортувати природний газ з Середньої Азії і Прикаспійського регіону до Центральної Європи через Азербайджан, Грузію, Туреччину, Болгарію, Угорщину, Румунію і Австрію. Введення газопроводу в експлуатацію намічалося на 2011 р., проте згодом було перенесене на 2013 р. Вартість проекту оцінюється в 7,9 млрд євро. Цим газопроводом можна буде перекачувати до 31 млрд куб. м природного газу на рік.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.