картопля
Попри багатий урожай картоплю в Україну завозитимуть з інших країн

У цьому році Україна матиме достатній урожай картоплі, проте його неможливо буде зберігати в зимові місяці через погану якість, а також через відсутність сучасних овочевих баз.

Про це заявив голова Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України Іван Томич.

“Не важливо, яким буде урожай картоплі — 12 або 14 мільйонів тонн. У будь-якому разі дефіцит неминучий. У жовтні кілограм картоплі буде не дешевше 6 гривень. Це результат дефіциту. Картоплю в будь-якому випадку доведеться завозити з Білорусі, Нідерландів і Єгипту, щоб чітко збалансувати інтереси споживача і виробника”, — пояснив Томич.

“Здійснювати закупівлі саме в цих країнах Україна буде через невисоку ціну та наявності тих сортів, до яких звик український споживач. Їх овоч практично не відрізняється на колір і смак від українського. Картопля з Нідерландів — також. До того ж вона дешевша навіть, за білоруську”, — вважає експерт.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр Микола Азаров у суботу, 18 вересня, відвідав ярмарок сільськогосподарських продуктів у Печерському районі Києва , де звично заявив, що в Україні немає ніякого дефіциту продуктів і що “нам не тільки самим вистачить, нам вистачить на допомогу Грузії, Вірменії та іншим країнам”.

Раніше керівник аналітичного відділу консалтингового агентства “ААА” Марія Колесник висловила прогноз, що картопля подорожчає на 25%.

Джерело ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.