Валентин Наливайченко
Наливайченко: немає жодних таємних документів у музеї "Тюрма на Лонцького"

Екс-голова СБУ Валентин Наливайченко у коментарі «5 каналу» прокоментував питання доступу співробітників меморіалу «Тюрма на Лонцького» до державної таємниці.

«Жодних таємних документів там і бути не могло і ніколи не було. Було відокремлено оперативний архів – те, що охороняється законом, і архів вже неіснуючих, але каральних органів Радянського Союзу – кримінальні справи, в яких заховані злочини проти людяності», – розповів Наливайченко.

При цьому він вкотре підкреслив, що відповідно до законодавства України такі злочини не можуть відноситися до державної таємниці, повідомляє прес-служба “Оновлення країни”.

Валентин Наливайченко також переконаний, що з приводу справи навколо меморіалу «Тюрма на Лонцького» та його співробітників слід провести максимально широкі громадські слухання.

«При вирішенні цієї ситуації за основу має бути взята думка громади Львова та інших міст, де діяли подібні катівні НКВС, у яких масово катували та вбивали людей – від Донецька до Тернополя», – заявив він та акцентував увагу на тому, що громада Львова була важливим партнером і співзасновником цього меморіалу, і влада має почути думку громадян.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.