житло, нерухомість
Житло у штатах оживає

Як вважає один із творців індексу цін на житло S&P/Case-Shiller Карл Кейс, американський ринок житла досяг свого дна і тепер його чекає повільне відновлення на тлі слабкого економічного відновлення.

Індекс цін на житло в 20 великих містах у липні виріс на 3,2% в порівнянні з липнем 2009 року, що стало найслабкішим річним приростом з березня цього року.

Індекс є середнім тримісячним значенням, що означає, що на липневі дані все ще чинили тиск операції з нерухомістю в травні і червні, які, ймовірно, частково могли спиратися на вже завершену програму державної підтримки для тих, хто купує житло (програма податкового кредитування).

«Ринок тепер рухається уздовж дна, він зупинив своє вільне падіння», – вважає Кейс.

«Поєднання сильного зниження цін, зниження процентної ставки, купівлі державою іпотечних активів для підтримки іпотечної ставки на низьких рівнях і ситуація з кредитуванням, звичайно, не змушує говорити про те, що вже все закінчено», – додав він.

Урядовий податковий кредит на суму в $8000 дав ринку житла тимчасовий підйом в кінці 2009 року і початку цього.

Програма передбачала, що контракти на купівлю повинні бути підписані до квітня і закриті в червні. Остаточна дата закінчення програми була з тих пір відкладена і тепер вона припадає на кінець вересня.

«Я не думаю, щоб хоч хто-небудь зважився спрогнозувати сильне зростання ринку в найближчі пару років до тих пір, поки ми не побачимо відродження економічного зростання», – сказав Кейс.

Індекс S&P/Case-Shiller був створений Карлом Кейсом і Робертом Шиллером (професорами Єльського університету) у 1980-х роках.

За матеріалами SV-Development

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.