ніж, вбивство
МВС Росії не знає звідки Всесвітня організація охорони здоров'я має дані про насильство серед молоді

Росія посідає перше місце в Європі за кількістю вбивств дітей та молоді. Такими є дані опубліковані в доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Основними причинами такої статистики дослідники назвали вживання алкоголю й низький рівень життя населення. Водночас у МВС Росії заявили, що їм незрозуміло, на яких даних ґрунтувалися дослідники ВООЗ.

Європейська доповідь про попередження насильства і злочинності, з застосуванням холодної зброї серед підлітків та молоді, підготовлена фахівцями Всесвітньої організації охорони здоров’я, нараховує більше 100 сторінок. Експерти вивчили вбивства, що відбулися в 43 країнах з 2004-го по 2006 рік, і виділили з них всі випадки насильницької загибелі громадян у віці від 10 до 29 років. Як виявилося, чверть із загиблих від насильства – хлопчики. 40% всіх жертв гинуть від ножових поранень, а в Естонії та Швеції ця цифра досягає 60%. П’ята частина молоді гине від удушення, ще стільки ж від смертельних травм голови. Смертність від вогнепальних поранень складає 10%.

Росія посідає перше місце за кількістю вбивств підлітків і молоді. У цій країні від насильства гинуть 16 молодих людей на кожні 100 тисяч чоловік населення. На другому місці за кількістю вбивств молодих осіб стоїть Албанія – 11,2 на 100 тисяч чоловік. На третьому Казахстан – 10,66 на 100 тисяч жителів.

«Це велика проблема для країн», – підкреслюють дослідники.

В кінці списку розташувалися Франція, Великобританія, Чехія, Австрія і Німеччина з показником менше одного загиблого на 100 тисяч жителів.

Наприклад, у Німеччині, що знаходиться на останньому місці, вбивства молоді відбуваються в 34 рази рідше, ніж у Росії.

При цьому, відзначають експерти ВООЗ, в Німеччині значну частину агресивних підлітків, що беруть участь в конфліктах на національному ґрунті, складають іммігранти з Росії і Туреччини.

Пояснюючи причину невтішної статистики з Росії, фахівці ВООЗ пояснюють, що ключовими факторами стали зниження рівня життя населення через різкий перехід до ринкової економіки і ріст безробіття, а також алкоголізм. Дослідники вказують, що саме в Росії спостерігається міцний зв’язок між пияцтвом і загибеллю молодих людей.

Молодіжні банди також вносять свою лепту в статистику.

«Половина членів угрупувань Росії залучена в насильство, – зазначено у доповіді. – У Росії 30% членів банд носять із собою заховану зброю, а 11% вже здійснювали напади».

У МВС заявили, що їм незрозуміло, на яких даних ґрунтувалися дослідники ВООЗ.

«Судячи з усього, вони провели велику роботу, десь взяли цю статистику, у нас же немає поділу вбивств по віку загиблих», – пояснив виданню «Газета.Ру» начальник прес-центру МВС Олег Єльников.

Він поінформував, що в МВС йде підрахунок за статтями Кримінального кодексу.

«Всі вбивства йдуть за статтею 105 КК, іншого поділу немає», – додав Єльников.

«Я впевнений, що це швидше за все правда, – прокоментував доповідь ВООЗ керівник фонду «Право дитини» Борис Альтшулер. – Я можу навести іншу цифру: в нашій країні понад 100 тисяч дітей постраждали від насильства за рік. Ці дані були озвучені на недавній нараді за участю голів Генпрокуратури та СКП (слідчий комітет прокуратури- ред.)».

Він додав, що на загибель дітей у Росії впливає цілий комплекс чинників – це відсутність державного контролю над вихованням, розвал системи професійно-технічної освіти, непрацююча система покарання.

«Про що можна говорити, якщо Держдума відмовляється посилити покарання для педофілів! Депутати блокують проект і просять прибрати кримінальну відповідальність», – говорить Альтшулер.

На думку експерта, в даний час діти не стали більш агресивними, проте зберігся рівень насильства, який був ще за радянських часів.

«Зараз те ж саме, що і в моєму дитинстві – у 40-х роках, – пояснив Альтшулер, – Тоді були дуже жорстокі закони вулиць. З будинку без ножа і бритви в кишені не виходили».

«У місті були підліткові банди, один район йшов на другий, – згадує співрозмовник, – Сучасні діти – це зліпок з дорослих».

Експерт відзначає, що в Росії зруйновані норми культури.

«Негативно впливає на дітей телебачення і радіо. Якщо раніше на Шаболовці був відділ літературно-мистецьких та просвітницьких передач, то зараз його не існує. В інших країнах держава розуміє важливість впливу на дітей через ЗМІ та фінансує дитячі програми, щоб вони йшли без реклами. А у нас всі дитячі передачі з рекламою».

На думку ж уповноваженого з прав дитини в Москві Євгенія Бунімовича, жорстокість у дитячому середовищі все-таки зростає, в тому числі на фоні високого рівня дорослої агресії.

«Ми стурбовані цим фактом, але справа навіть в іншому: у нас зараз зовсім немає даних про рівень дитячої жорстокості і жорстокості по відношенню до них. Ми не знаємо, де коріння цього явища, звідки все йде, – зізнався Бунімович, – Тому ми зараз запустили велике дослідження на цю тему. Його попередні результати будуть відомі до січня».

За матеріалами статті Анастасії Берсенової, Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.