YouTube
Двадцять фіналістів покажуть 21 жовтня на виставці у Нью-Йорку. Назва виставки - Бієнале креативного відео (YouTube Play: A Biennal of Creative Video)

Музей Соломона Гуггенхайма покаже у своїх відділеннях по всьому світу відеоролики 125 півфіналістів конкурсу YouTube Play.

Нагадаємо, що конкурс стартував у червні 2010 року. На сьогоднішній день куратори музею проглянули 23 000 претендентів з 91 країни, відібравши з них 125 півфіналістів, повідомляє Associated Press.

Ролики, що увійшли до шортів-аркуша, починаючи з понеділка, показуватимуть у нью-йоркському Гуггенхаймі, а також в його філіях у Берліні, Більбао і Венеції. В інтернеті усі вони доступні за адресою www.youtube.com/play.

На наступному етапі журі, куди увійшли режисер Даррен Аронофськи (Darren Aronofsky) і скандально відомий художник Такаші Муракамі (Takashi Murakami), належить відібрати 20 фіналістів, яких покажуть 21 жовтня на виставці у Нью-Йорку. Вона іменуватиметься Бієнале креативного відео (YouTube Play: A Biennal of Creative Video).

“Ми зосередилися на роботах, які спочатку задумувалися для мережевого простору. Це не лише документація перформансів або відеоарт, призначений для перегляду в музеї”, – пояснила Джоан Янг (Joan Young), яка бере участь у проекті у якості одного з кураторів.

Серед півфіналістів є як ролики, записані відомими своєю інтернет-діяльністю художниками, так і записи  артистів початківців на зразок комедійної трупи Improv Everywhere, що прислала на конкурс ролик з близнюками у вагоні метро.

“Поступово ми усвідомили, що креативне відео подібного роду – одна з основ Youtube”, – прокоментувала проект директор відеопорталу з маркетингу Ганна Бейтсон (Anna Bateson).

Нагадаємо також, що 24 червня відбувся ще один арт-проект Youtube – документальна зйомка одного дня з життя нашої планети. Фільм, змонтований з кращих відеороликів учасників проекту, буде показаний у січні 2011 року на американському кінофестивалі Санденс (Sundance Film Festival).

Крім того, у 2009 році YouTube зібрав власний симфонічний оркестр, до складу якого увійшло 90 музикантів у віці від 15 до 55 років з 30 країн. До складу унікального оркестру потрапив також київський скрипаль  Вадим Борисов.

15 квітня переможці виступили у прославленому Карнегі-Холл у Нью-Йорку.

Джерело Кореснпондент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.