Молдова, референдум
У Молдові провалили референдум

Проведений у Молдові референдум, на який було винесено питання про введення прямих виборів президента, не можна вважати таким, що відбувся.

За попередніми підрахунками, в ньому взяли участь 29,67% громадян країни з правом голосу, тоді як за Конституцією для визнання плебісциту таким, що відбувся вимагалося не менше 33% голосів.

Секретар Центральної виборчої комісії Юрій Кока оголосив попередні дані на прес-конференції, зазначивши, що ця цифра говорить сама за себе, і що результати – практично остаточні.

У свою чергу, молдавський прем’єр-міністр Влад Філат відзначив, що такий несподіваний результат в той же час дуже повчальний. За його словами, провал референдуму пояснюється не тільки тим, що його бойкотували комуністи, але й розбіжностями в самій правлячій проєвропейськії коаліції.

Більшість громадян, що взяли участь у голосуванні, висловилися за всенародні вибори президента – однак це ситуації вже не змінить.

Передбачається, що провал референдуму спричинить за собою розпуск парламенту і проведення дострокових загальних виборів.

За матеріалами Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.