ФІДЕ
У ФІДЕ скандал через вибори глави організації

На конгресі ФІДЕ, який проходить у Ханти-Мансійську, затягується голосування щодо кандидатури президента Міжнародної шахової організації. На цей пост претендують двоє: нинішній глава Кірсан Ілюмжинов та багаторазовий чемпіон світу Анатолій Карпов.

Робота конгресу розпочалася зі скандалу – він розгорівся навколо питання про голосування за дорученням. 56 країн, тобто третина складу у ФІДЕ, передали іншим своє право віддати голос. Наприклад, за Кенії голосує Замбія, за М’янму – Китай, за Кувейт – Арабські Емірати. Деякі учасники Конгресу визнали це порушенням процедури.

Крім того, у залі засідань не змогли розміститися всі делегати, багато хто скаржився, що мікрофони погано працюють і не чути доповідачів. У результаті, вибори затримуються вже на декілька годин. За планом, підсумки повинні були оголосити ще опівдні за московським часом, повідомляє телеканал “Россия 24”.

Підтримати Карпова в Ханти-Мансійськ приїхав його давній опонент, 13-й чемпіон світу Гаррі Каспаров.

ФІДЕ об’єднує національні шахові федерації, які розбиті на 4 географічні зони: Європа – 54 федерації, Азія – 47, Західну півкулю – 35, Африка – 32. Вибори керівництва Міжнародної федерації проходять раз на 4 роки на Конгресі організації, які, як правило відбуваються на шаховій Олімпіаді. Голосування відбувається за принципом “одна країна – один голос”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.