страйк вантажівки
У Греції водії знов страйкують

Сотні вантажівок і бензовозів вишикувалися вздовж автомагістралей, що ведуть до Афін: у Греції проходить черговий страйк автоперевізників.

Власники вантажного транспорту не згодні з рішенням уряду лібералізувати сектор.

“Уряд позбавляє нас усього. Через їхні дії наші ліцензії скоро не будуть нічого коштувати. Вони хочуть примусити нас шукати іншу роботу, вони хочуть витравити з нашої справи справжніх професіоналів”, – розповідає один з учасників страйку.

З понеділкового ранку на автозаправках Афін і інших міст вишикувалися черги: попередній страйк наприкінці липня призвів до серйозних проблем у постачанні бензином, зупинки низки підприємств.

Законопроект, який надійшов до парламенту, передбачає трирічний перехідний період до повної лібералізації ринку вантажних перевезень, що позбавить власників вантажівок і бензовозів можливості перепродувати ліцензії у зв’язку із виходом на пенсію. Сьогодні ліцензія на здійснення вантажних перевезень у Греції перепродується за 100 тисяч євро; право водіння бензовозу – за 300 тисяч євро.

Вони домагаються від уряду податкових пільг, а також 10-річного перехідного періоду, щоб нинішні власники ліцензцій могли “компенсувати” втрату монополії на ринку.

На думку уряду, видача ліцензій на вантажні перевезення всім бажаючим дозволить різко знизити вартість транспортування вантажів у країні.

Лібералізація сектора вантажних перевезень – один із заходів щодо скорочення дефіциту держбюджету, узгоджених Афінами з Євросоюзом і Міжнародним валютним фондом, з метою отримання трирічного пакету кредитів на загальну суму в 110 мільярдів євро.

Джерело Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.