Беслан, школа, траур
Бесланська школа

Зі шкільного дзвінка почалися в Беслані траурні заходи, присвячені шостій річниці теракту 1-3 вересня 2004 року в школі № 1. Тут згадують жертв тієї страшної трагедії: горять поминальні свічки, біля фотографій загиблих стоять квіти.

Перший дзвінок пролунав у Беслані рівно о 09:15 – це час захоплення школи 1 вересня 2004 року. Біля входу в зруйнований спортзал, де терористи утримували заручників три дні, вишикувалися сотні людей. Вони прийшли вшанувати пам’ять жертв теракту.

Люди приносять з собою вінки, звучить траурна музика. По стінах спортзалу розвішані фотографії загиблих заручників, а також бійців спецпідрозділів “Альфа” і “Вимпел”, рятувальників МНС, які загинули під час спецоперації.

Біля фотографій горять поминальні свічки, стоять квіти. У центрі спортзалу встановлений великий православний хрест. Тут весь час знаходяться матері загиблих дітей, їхні родичі. Музику в школі періодично заглушає плач.

В даний час на території школи зібралися близько 3 тисяч осіб. До 9:15 на місце трагедії прибув глава Північної Осетії Таймураз Мамсуров, члени уряду республіки практично в повному складі, спікер парламенту Лариса Хабіцова, депутати, представники міністерств і відомств, ветерани, релігійні діячі, члени молодіжних та громадських організацій. Всі вони поклали квіти і запалили поминальні свічки.

У Беслані, як і у всій Північній Осетії, зберігаються посилені заходи безпеки. Школа оточена, автотранспорт на територію не допускається. З усіх боків біля входу в школу встановлені металошукачі, співробітники міліції доглядають особисті речі людей. Тут же чергують карети швидкої допомоги.

Середня школа №1 Беслана була захоплена групою терористів 1 вересня 2004. Більше 1,2 тисяч осіб – школярі, їхні батьки і вчителі, – опинилися в заручниках. Протягом трьох днів їх тримали в начиненому вибухівкою спортивному залі школи. В результаті теракту загинули 330 осіб, у тому числі – понад 180 дітей. Ще кілька людей померли в наступні роки від отриманих під час теракту травм.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.