Жан Клод Тріше
Жан Клод Тріше

Базельський комітет в неділю офіційно затвердив жорсткіші стандарти якості банківського капіталу, як спроба запобігти повторення глобальної економічної кризи.

Згідно з новою угодою комітету міжнародних банківських регуляторів, куди входять представники центробанків і регулюючих органів, обсяг якісного капіталу банків тепер повинен становити 7% від сукупних ризикованих активів в порівнянні з 2% раніше.

Нові правила, відомі як угода “Базель 3”, змусять банки залучити сотні мільярдів доларів у капітал протягом найближчих десяти років. Банківська асоціація Німеччини оцінила потреби 10 найбільших німецьких банків у 105 мільярдів євро ($141 млрд).

Щоб полегшити тягар для банків і фінансових ринків, регулятори встановили тривалі перехідні періоди, які для деяких обмежені січнем 2019 і навіть далі.

“Сьогоднішні угоди зміцнюють базові стандарти міжнародного капіталу, – сказав глава Європейського центрального банку Жан-Клод Тріше. – Їхній внесок у довгострокову фінансову стабільність і розвиток виявиться істотним”.

Регулятори сподіваються, що зміни змусять банки приймати менш ризикові бізнес-стратегії і забезпечувати собі достатні резерви, щоб встояти перед економічними потрясіннями без державних субсидій.

Але представники банківського співтовариства говорять, що нові вимоги можуть призвести до зниження обсягу грошей, які банки можуть позичати компаніям, а це сповільнить економічне зростання у Європі та США по мірі їх виходу з кредитної кризи.

Джерело Reuters

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.