житло, нерухомість
Квартири

За період з 1 по 31 серпня 2010 року, по 10 адміністративних районах Києва було укладено 707 угод купівлі/продажу квартир на вторинному ринку і 199 продано в недобудованих будинках.

У вересні активність в середньому залишиться на колишньому рівні. Значного зростання кількості угод, скоріш за все, не буде.

Найбільшим попитом користувалися однокімнатні квартири (44% угод), 43% припадає на двокімнатні квартири і 13% на об’єкти з трьома кімнатами і більше.

Максимальна кількість угод (65%) припадає на квартири до $ 100 тис., 22% в ціновій категорії від $ 100 до 200 тис. і 13% – у категорії понад $ 200 тис.

При цьому найдешевшим залишався Дарницький район, із середнім показником $1 356/кв.м. на вторинному ринку ($1 206/кв.м. на первинному).

Найдорожчим Печерський район, де середня ціна продажу склала $2 836/кв.м. на вторинному ринку ($ 2 382/кв.м. на первинному).

Нагадаємо, за підсумками липня 2010 року на вторинному ринку житла Києва було продано 768 квартир, на первинному ринку 211.

Основні тенденції

За даними компанії “Real Druzi”, у серпні активність ринку купівлі-продажу збереглася на рівні липня. У перші тижні місяця активність знизилася, але в другій половині місяця перевищила липневу.

На ринку купівлі-продажу встановився певний баланс: пропозиція практично не розширюється і кількість активних потенційних покупців не росте. Більшість клієнтів дуже уважно стежить за станом ринку, і за всіма пропозиціями, вичікуючи при цьому “свій” варіант.

У цю групу входять потенційні покупці як квартир економ-класу, так і бізнес і преміум класів, і ті, хто набувають першу нерухомість, і ті, хто поліпшують житлові умови. Інша частина клієнтів, у серпні рішення про покупку приймала досить швидко – це, як правило, іногородні покупці квартир економ-класу.

“Більшість продавців квартир чекають покупця, який купить за заявленою ціною, і відмовляються підтримувати хороший торг, аргументуючи наближенням осені. Але є й ті, кому хотілося б вирішити питання з продажем швидше, в такому випадку продавці погоджуються знижувати початкову ціну”, – коментує Валентина Харченко, директор філії компанії “Real Druzi”.

Структура пропозиції в серпні залишалася стабільною. Але кількість нових пропозицій було на 6% менше, ніж у липні.

Як і раніше, найбільшим попитом користувалися двокімнатні квартири. Найбільш затребуваними були квартири економ-класу в ціновому сегменті $50-75 тисяч.

У цьому місяці фахівці компанії зафіксували підвищення інтересу до квартир розташованих в центрі міста (але не на найбільш центральних вулицях) за ціною $110-130 тис. (двокімнатні) і $130-150 тис. (трикімнатні).

У бізнес-класі, найбільший інтерес, як і колись характерний для квартир за ціною до $3000/кв. м у центрі міста, або в нових будинках з готовими документами на популярних масивах.

Середня вартість квадратного метра пропозиції в серпні склала $2303, що на 1,39% нижче за аналогічний показник минулого місяця.

Прогноз на вересень

На думку фахівців компанії, активність на ринку у вересні в середньому залишиться на колишньому рівні. У перші тижні вересня можливе навіть деяке її зниження, у зв’язку з тим, що учасники ринку займуть вичікувальну позицію. Швидше за все, ряд продавців підніме заявлені ціни на свої об’єкти. Однак це не стимулює клієнтів до прийняття рішення про покупку, а тільки посилить їх бажання торгуватися.

На другу половину місяця фахівці прогнозують підвищення активності, і дуже високу вірогідність досягнення компромісів між частиною власників і покупців.

Усі ці тенденції, скоріш за все знайдуть відображення у розширенні пропозиції і збільшенні кількості клієнтів, які ведуть активний пошук. Але значного зростання кількості угод, швидше за все, не буде.

За матеріали SV-Development

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.