Нафта
Попит на нафту зростатиме

Ціни на нафту піднялися до місячного максимуму завдяки зростанню споживання і промислового виробництва в Китаї, а також закриття канадсько-американського нафтопроводу.

Ціни на американську легку нафту підвищилися на $0,67 до $77,12 за барель, раніше досягнувши $77,50, а сорт Brent додали $0,21 до $78,37.

Промислове виробництво в Китаї підвищилося в серпні на 13,9%, перевищивши прогнози, а споживання нафти збільшилася на 7,4% в порівнянні з серпнем 2009 року.

“Китайські дані повністю позитивні, – розповідає аналітик National Australia Bank Бен Вестмор. – Китай демонструє м’яке приземлення після всіх вжитих заходів, а економіки, що розвиваються ростуть досить потужно. З точки зору використання нафти це віщує високий попит у найближчі місяці”.

Нафтопровід компанії Enbridge, що поставляє нафту з Канади на нафтопереробні заводи на Середньому Заході США і розподільний центр у Кашінгу, штат Оклахома, був як і раніше закритий у неділю після виявлення витоку трьома днями раніше.

“Серйозне занепокоєння викликають запаси в Кашінгу, – сказав Уестмор. – Чим довше закрито нафтопровід, тим вища ймовірність, що запаси там знизяться, і ринок у тому районі буде відчувати брак”.

Пропускна здатність цього нафтопроводу – 670.000 барелів на добу, за нього надходить 7-8 відсотків усього імпорту нафти США. Для усунення несправності необхідно демонтувати ділянку нафтопроводу, а після його заміни федеральна влада повинні провести інспекцію перш, ніж вони дозволять відновити роботу нафтопроводу.

Шість тижнів тому Enbridge закрила ще один нафтопровід і ще не отримала від влади США дозвіл на його відкриття.

Ураган “Ігор” в Атлантичному океані в неділю досяг рівня шторму четвертої категорії, але за прогнозами метеорологів, він прямує до Бермудів, минаючи нафтогазову інфраструктуру в Мексиканській затоці.

За матеріалами Reuters

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.