Брюссель, парламент
Цигани - головна тема у Брюсселі

У Брюсселі сьогодні проходить саміт Європейського Союзу.

Очікується, що лідери країн ЄС, замість обговорення економічних питань та питань зовнішньої політики, обговорять ситуацію, що склалася після депортації з Франції кількох тисяч східноєвропейських циган, – хоча в офіційній порядку денному цього питання немає.

Напередодні член Єврокомісії Вівіан Редінг пригрозила Парижу правовими санкціями – у зв’язку з можливим порушенням законів ЄС. За її словами, влада Франції діє методами Другої світової війни.

Своєю чергою, Франція рішуче відкинула звинувачення. Офіційний Париж попросив Вівіан Редінг не робити таких недоречних порівнянь, оскільки влада діє згідно з європейським та міжнародним законодавством. Відбувається виселення циган, які порушують правила перебування у Франції. Глава МЗС Франції Бернар Кушнер відзначив, що Париж готовий разом з усією Європою вирішувати проблему інтеграції циган у європейську спільноту.

Серед інших тем саміту – координація економічної політики та співробітництво Євросоюзу з такими країнами, як Китай, Росія і Пакистан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.