Сергій Тігіпко
Віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко: регіони мають отримати більше влади

Централізація влади може призвести до падіння рейтингів Президента України Віктор Януковича. Про це заявив віце-прем’єр Сергій Тігіпко в ефірі телеканалу ICTV.

“Якщо ви візьмете приклади вдало проведених реформ, то, як правило, це були президентські форми правління, або президентсько-парламентські форми правління”, – сказав він.

При цьому Тігіпко зазначив, що централізація влади не повинна призвести до згортання демократичних процесів у країні.

“Я переконаний, що тут не потрібно згортати ніякі демократичні процеси, дійсно, тут потрібно, щоб підтримувало все суспільство”, – заявив віце-прем’єр, додавши при цьому, що мова також йде про надання регіонам більших повноважень.

З іншого боку Тігіпко нагадав про те, що централізація влади несе і ризики для президента.

“Якщо тільки централізація влади відбудеться, а після цього змін в країні не буде, то я відразу можу сказати – президент різко втратить всі рейтинги і переобратися в нього шансів буде надзвичайно мало”, – підкреслив він.

Також він зауважив, що при парламентській формі правління складно буде здійснити непопулярні кроки з реформування економіки.

“У нас руки будуть опускатися, і ми знову будемо заговорювати, приймати вторинні питання, а за найбільш критичним, серйозних питань рішення прийняті не будуть”, – уточнив Тігіпко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.