Микола Томенко
Томенко: вибори вже проходять нечесно

«Аналіз перших днів проведення «чесних» виборів в Україні викликає серйозну тривогу», – сказав сьогодні заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко під час брифінгу у парламенті, повідомляє прес-служба Томенка.

Микола Томенко назвав цей факт досить цікавим, «особливо зважаючи на те, що сьогодні Президент України в Брюсселі буде доводити керівництву європейських структур, що Україна йде демократичним шляхом і у нас немає порушень свободи слова, а вибори відбуваються чесно». Натомість, на його думку, аналіз фактів перших двох днів проведення «чесних» виборів засвідчує масу зловживань та залучення адмінресурсу в регіонах України, відзначає прес-служба.

Віце-спікер привів у приклад чергове рішення Печерського районного суду, який 8 вересня прийняв позовну заяву, 8 вересня відкрив провадження і одразу ж ухвалив рішення, яким фактично заборонив Київській обласній організації партії «Батьківщина» брати участь у виборах та дозволив партійний бренд «БЮТ-Батьківщина» використовувати людям, які були давно виключені з партії.

«Найцікавіше, що заборона діяльності опозиційної партії «Батьківщина» на території Київської області, очевидно, задумується включно до парламентських виборів, оскільки рішення суду передбачає, що «ухвала про забезпечення позову може бути пред’явлена до виконання протягом трьох років», – процитував Микола Томенко.

«На всій території Київської області реєструються члени комісій та подаються списки людей, які сьогодні не мають жодного відношення до «Батьківщини», а формуються місцевою владою», – наголосив Микола Томенко.

Окрім того, Микола Томенко відмітив, що Черкаська влада «знайшла більш продуктивний спосіб зліквідувати опозицію: запланувала на час подачі списків затримати керівника обласної організації партії «Батьківщина» Анатолія Бондаренка».

Заступник голови ВРУ також повідомив, що до депутатів Верховної Ради надійшли звернення про те, що, після відповідних нарад, на виконання настанов керівника області, йде тиск та звільнення керівників державних, комунальних підприємств та директорів шкіл, які не готові забезпечити «правильні» результати виборів для Партії регіонів у своїх містах, селищах та селах.

«На фоні такого «пресування» опозиції складається враження, що керівники Київської та Черкаської областей займаються лише двома функціями: намагаються посадити до тюрми і не допустити до виборів опозиційну політичну силу «Батьківщина» та викладають шалені кошти на власний піар», – відзначив Микола Томенко.

Так, за словами віце-спікера, у Київській області експерти порахували, що кількість біг-бордів із зображенням Голови обласної адміністрації Анатолія Присяжнюка у співвідношенні до портретів Віктора Януковича як один до п’яти на користь губернатора. Натомість, Голова Черкаської обласної адміністрації Сергій Тулуб, який ще раніше прославився на Черкащині любов’ю до власних біг-бордів, тепер вирішив проводити заходи на свою честь. Микола Томенко повідомив, що нещодавно у Черкасах пройшов міжнародний турнір на кубок губернатора Черкащини, а найближчим часом запланований розіграш ще одного кубка – Голови Черкаської обласної адміністрації.

«Черкащани жартують, що ближчим часом будуть встановлюватися прижиттєві пам’ятники губернатору, який лише кілька місяців як працює в області», – сказав віце-спікер.

Окремо Микола Томенко повідомив, що всі факти зловживань будуть направлені у Генеральну прокуратуру, до міжнародних організацій, а також буде запропоновано розглянути їх на засіданні Верховної Ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.