світовий банк
Експерти СБ: за допомогою структурних перетворень можна добитися щорічного зростання економіки на рівні 8%

Якщо зараз не почати реформи, в найближчі роки на Україну очікують часті економічні спади. Про це ідеться у дослідженні Світового банку “Стратегічний вибір у відношенні прискорення та підтримки зростання в Україні”.

Його дані свідчать про те, що в останні десять років економіка України розвивалася без структурних реформ.

Через те, що в країні не проводилися реформи, під час світової економічної кризи в країні відбувся глибокий спад, зазначається у дослідженні.

Світовий банк закликає українську владу прискорити проведення реформ і прогнозує в іншому випадку нестабільний розвиток економіки з періодичними підйомами і спадами.

Експерти Світового банку попереджають, що закінчення кризи не дозволяє розраховувати на стабільне відновлення української економіки.

При збереженні існуючих дисбалансів рівень розвитку української економіки буде рости в кращому разі на 3-4% щорічно.

“Але за допомогою структурних перетворень можна добитися щорічного зростання на рівні 8%”, – вважає старший економіст СБ Пабло Сааведра.

“Наші короткострокові рекомендації відповідають положенням меморандуму, підписаного Україною і МВФ. Хоча ми наполягаємо, і на важливості нефінансових реформ – зокрема, дерегуляції бізнесу. А також нагадуємо, що реформи потрібні Україні не лише в короткостроковій перспективі”, – заявив глава представництва СБ в Україні Мартін Райзер.

У середньостроковій перспективі країні рекомендується покращити інвестиційний клімат, провести судову реформу і збільшити частку капітальних витрат у держбюджеті.

“Для нормального економічного зростання необхідний обсяг капітальних витрат на рівні 5-6% ВВП. В Україні цей показник до кризи був лише близько 2%”, – пояснив Сааведра.

Джерело Економічна правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.