Палестина, Ізраїль, США
Мирні переговори розпочались

Як повідомлялося переговори вступним словом розпочала держсекретар США Хіларі Клінтон. Вона відзначила, необхідність завершити розгляд питання протягом року з компромісним результатом. За її словами США готова допомогти у вирішенні проблеми на Близькому сході і радо вітає участь у переговорах Президента Єгипту Хосні Мубарака та Короля Йорданії Абдулла ІІ.

“У нас в кожного є свої думки, але нам потрібно подолати перешкоди, які зустрінуть нас в процесі переговорів”, – відзначила Хіларі Клінтон.

“США готова бути надійним партнером, але не буде нав’язувати свого рішення”, – додала вона.

ЇЇ виступ продовжив прем’єр-міністр Ізраїля Беньямін Нетаньягу, який зауважив, що у кінцевому рішенні потрібно передбачити усунення усіх загроз для обох держав і відзначив позитивний момент у тому, що палестинський лідер Махмуд Аббас засуджує недавні теракти ХАМАСу проти ізраїльського населення.

“Ви очікуєте незалежної держави. Водночас ми чекаємо, щоб палестинці визнали Ізраїль, як державу єврейського народу”, – відзначив Беньямін Нетаньягу.

“Необхідно пояснити нашим народам, що конфлікт між країнами завершився”, – додав він.

Своєю чергою Махмуд Аббас заявив, що перешкод і труднощів у процесі переговорів не уникнути, але їх потрібно пройти.

“Перед нами дорога відкрита. Багато чого залежить від нас. Міжнародна спільнота підтримує наші переговори”, -відзначив Аббас.

Він заявив, що окупація палестинських земель Ізраїлем, що триває з 1968 року повинна припинитися.

“Ми маємо змінити історію і встановити мир. Ми підтверджуємо готовність іти у цьому напрямку”, – заявив палестинський лідер.

Махмуд Аббас звернув увагу на необхідності забезпечення безпеки на території Близького сходу. Він ще раз засудив теракти ХАМАСу проти ізраїльтян.

“Ми не лише засуджуємо, але готові сприяти забезпеченню безпеки між країнами. Мир важливий не лише для Ізраїля і Палестини, але й для всього Близького сходу, США та інших держав”, – відзначив палестинський лідер.

Відзначимо, що готовність допомогти вирішити проблемні питання на Близькому сході висловило українське МЗС.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.