General Motors
Уряд США залишиться крупним акціонером GM ще протягом кількох років

Уряд США може залишатися найбільшим акціонером GM ще кілька років, поступово зменшуючи частку, заявив гендиректор GM Деніел Акерсон.

IPO (первинне розміщення акцій) GM заплановано на кінець листопада 2010 року, операція дозволить міністерству фінансів США почати продаж 61% акцій компанії. Держава стала акціонером компанії після надання держдопомоги в $50 млрд.

Попередник Деніель Акерсона на посаді гендиректора General Motors Едвард Уітейкр заявляв, що держава повинна вийти з капіталу компанії так швидко, як це буде можливо. За його словами, лейбл government motors підриває репутацію компанії та її можливість конкурувати на ринку США.

Деніел Акерсон говорить, що обговорює бізнес GM з куратором автогалузі в адміністрації Барака Обами Роном Блумом щотижня, а іноді й частіше. GM лише інформує мінфін США, автоконцерн працює без втручання держави, підкреслив Акерсон. «GM – як будь-яка інша корпорація США. Просто ми маємо великого акціонера, який сильно цікавиться нашим бізнесом », – додав він.

GM зараз готує бюджет на 2012 рік і майбутні моделі автомобілів, одночасно готуючи повернення на публічні ринки акцій. Разом з тим Деніель Акерсон заявив, що збитковий європейський підрозділ GM – Opel – не потребує партнерів: для подолання труднощів потрібно якийсь час.

За матеріалами Автостат

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.