Інтернет
Обама хоче прослуховувати Інтернет

Адміністрація президента США Барака Обами розробляє новий законопроект, який дозволить американській владі перехоплювати і розшифровувати дані по всіх каналах інтернет-комунікацій, включаючи соціальні сервіси (Facebook або Twitter), VoIP-телефонію (Skype) або зашифровані поштові клієнти, які встановлені на пристроях RIM BlackBerry . Нові правила регулювання Інтернету в США планується представити в конгресs у наступному році.

Водночас Білому дому для перехоплення та декодування повідомлень як і раніше буде необхідно отримати відповідний судовий дозвіл. Законопроект обумовлений тим, що Білому дому стає все складніше стежити за злочинцями і терористами, оскільки підозрювані все частіше вважають за краще користуватися онлайновими сервісами, а не телефонним зв’язком.

Представники найбільших IT-компанії (Google, Facebook, Microsoft, Yahoo і Research in Motion) відмовилися відповідати на питання, як цей законопроект може позначитися на їхній діяльності. Джеймс Демпсі, віце-президент організації Center for Democracy and Technology, яка займається боротьбою проти цензури в Інтернеті, заявив, що законопроект, який буде мати “серйозні наслідки”, суперечить “фундаментальним принципам інтернет-революції” в тому числі децентралізованості мережі.

За матеріалами NYT

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.