Олексій Пукач, Георгій Гонгадзе
Пукача передадуть до суду

Справа Олексія Пукача буде передана до суду через пару тижнів. Про це повідомив журналістам голова прес-служби Генеральної прокуратури України Юрій Бойченко.

«Не від нас залежать терміни закінчення слідства. Ми сподівалися, що в кінці літа справу буде передано до суду, але лише 26 серпня закінчилась експертиза чіпа із звуком записуючого пристрою, що передав Мельниченко. І слідчий має задокументувати ці результати. І тому, на тиждень-два затримується (передача до суду справи). Але досудове слідство вже завершено», – сказав Юрій Бойченко.

Нагадаємо, керівник інтернет-видання “Українська правда” Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 р. Пізніше його тіло знайшли в Таращанському лісі під Києвом.

У 2000 р. лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз оприлюднив аудіозаписи, передані йому колишнім майором державної охорони Миколою Мельниченком, нібито зроблені в кабінеті екс-Президента Леоніди Кучми, які свідчать про причетність колишнього глави держави до вбивства Георгія Гонгадзе.

Після “касетного” скандалу Микола Мельниченко з 2000 р. декілька років прожив в США. За словами самого майора, ці розмови він записував на диктофон, який підкладав під диван в кабінеті глави держави.

Генеральна прокуратура 24 липня 2009 р. висунула офіційне звинувачення екс-керівникові департаменту розвідки і зовнішнього спостереження МВС України Олексію Пукачу в співучасті у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. Йому було пред’явлено звинувачення у низці злочинів, зокрема у вбивстві Георгія Гонгадзе і знищенні документів.

За офіційною версією, саме Олексій Пукач став головним виконавцем вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. За даними слідства, він організував стеження за журналістом і керував групою офіцерів міліції, які викрали Георгія Гонгадзе 16 вересня 2000 р. і вивезли його в поле поблизу села Сухоліси Білоцерківського району Київської області. За версією слідства, Олексій Пукач власноручно задушив журналіста і змусив співучасників мовчати про злочин, а потім, можливо, перезаховав тіло в лісовому масиві Улашевського лісництва Таращанського району. Висловлювалися припущення, що Олексій Пукач не міг діяти самостійно, без відома свого попередника на посту начальника головного управління кримінального розшуку, а у той час керівника апарату МВС України Едуарда Фере.

У жовтні 2003 р. Олексій Пукач був затриманий ГПУ і звинувачений в знищенні документів, що свідчать про стеження за Георгія Гонгадзе в травні-липні 2000 р. Після того, як в листопаді 2003 р. Олексій Пукач був звільнений з-під варти Апеляційним судом міста Києва під підписку про невиїзд, офіцер зник.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.