Олексій Пукач, Георгій Гонгадзе
18 місяців утримання під вартою обвинуваченого генерала Олексія Пукача закінчуються 22 січня 2011 року

Справа про вбивство Георгія Гонгадзе має бути передана до суду до 22 січня 2011 року.

Такої думки дотримується адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.

“18 місяців утримання під вартою обвинуваченого генерала Олексія Пукача закінчуються 22 січня (2011 року – ред.)”, – сказала адвокат.

Також адвокат повідомила, що є деякі нез’ясовані моменти в справі, але вона не може про них говорити через таємницю досудового слідства.

Крім того, Теличенко повідомила, що буде підготовлено декілька клопотань для з’ясування тих обставини, які слідство не з’ясувало в процесі досудового слідства.

“(Нами – ред.) будуть заявлені клопотання про проведення конкретних слідчих дій. Будуть заявлено клопотання про необхідність дати оцінку діям різних посадових осіб – високопоставлених, не високопоставлених, колишніх, тих, хто зараз без посад, з посадами і т.д.” , – підкреслила адвокат.

Як вважає Теличенко, частина дій таких осіб було неправильно оцінена, і безпідставно відмовлено у відкритті кримінальної справи.

Також вона підкреслила, що навіть якщо виникне потреба в поверненні справи на дослідування, то “вже не залишиться часу на утримання ув’язненого (Пукача – ред.) під вартою”.

Крім того, вона підкреслила з приводу колишнього майора президентської охорони Миколи Мельниченка і його небажання давати свідчення у справі Гонгадзе.

“По-перше, це не право, а обов’язок свідка давати свідчення у кримінальній справі – тут він не вибирає. По-друге, сьогодні я знайомилася з матеріалами справи. Я знайомилася з процесуальним документом, в якому йшлося про відмову порушити кримінальну справу проти Мельниченка у зв’язку з тим, що всі свідчення Мельниченка настільки суперечливі, ті об’єкти, які він дав на експертизу настільки далекі від того, щоб могти довести походження записів, що фактично визнано, що ніяких записів у кабінеті президента зроблено не було”, – вважає вона.

Як повідомлялося, колишній охоронець екс-президента Леоніда Кучми Микола Мельниченко заявив, що ідеологом вбивства Гонгадзе був нинішній спікер Верховної Ради Володимир Литвин, який у 2000 році працював керівником адміністрації глави держави.

Нагадаємо, 14 вересня, Генеральна прокуратура назвала замовника вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. За версією слідства, ним є покійний міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко.

За версією слідства, екс-голова МВС Юрій Кравченко в своєму службовому кабінеті в усній формі віддав наказ начальникові Головного управління кримінального розшуку Олексію Пукачу убити Георгія Гонгадзе.

29 листопада 2000 були оприлюднені “плівки Мельниченка” – аудіозаписи розмов у кабінеті президента Леоніда Кучми, зроблені майором Держохорони Миколою Мельниченком. В одному з фрагментів йшлося про Гонгадзе і обговорювалися способи його фізичного усунення. У записах чути голоси, схожі на голоси Леоніда Кучми, екс-глави АП Володимира Литвина, екс-голови СБУ Леоніда Деркача і колишнього голови МВС Юрія Кравченка.

Вранці 4 березня 2005 року, напередодні свого дня народження, Кравченко був знайдений мертвим на своїй дачі в елітному селищі Золоті ворота в Кончі-Заспі під Києвом, з двома вогнепальними пораненнями в голову, зробленими зі зброї різного калібру. Того дня він мав прийти за повісткою на допит до Генеральної прокуратури у справі Гонгадзе.

Колишній начальник департаменту зовнішнього спостереження Головного управління кримінального розшуку МВС Олексій Пукач, який з 2003 року перебував у міжнародному розшуку, був затриманий 21 липня 2009 року в селі Молочки Житомирської області.

Він повідомив слідчим, де знаходиться голова вбитого журналіста, і показав це місце у Білоцерківському районі Київської області неподалік від села Сухоліси. Там справді були знайдені фрагменти черепа, які ідентифікували як належні Георгію Гонгадзе.

Джерело Korespondent

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.