Валерій Солдатенко
УНП вимагає звільнення Валерія Солдатенка

Українська народна партія вимагає звільнити з посади голови Інституту національної пам’яті комуніста Валерія Солдатенка та призначити на цю посаду політично незаангажованого професіонала-історика, який зможе адекватно оцінювати події історії України без впливу ідеологічних радянських стереотипів, повідомляє прес-служба УНП.

З такою заявою виступив член Правління УНП Володимир Ступак.

Так політик прокоментував офіційний лист Президента України Віктора Януковича Українському конгресовому комітету Америки, у якому він пообіцяв розсекретити архівні документи, що стосуються періоду Голодомору та передати їх до Інституту національної пам’яті.

«Солдатенко, який нещодавно заявив, що Голодомор не був етноцидом українського народу, поступово перетворює Інститут національної пам’яті в аналог радянського Інституту пропаганди та історії КПРС. Тому, посилення ваги Інституту у досліджені Голодомору за головування комуніста призведе лише до замовчування фактів та підтасування архівних документів до комуністичної версії причин початку Голодомору, які заперечують його штучність», – зауважив член Правління УНП.

«Взагалі, верх безглуздості, коли вирішальну роль у дослідженнях питань Голодомору доручають представнику партії, що несе головну відповідальність за національну трагедію українського народу, що спричинила голодну смерть близько 10 млн. етнічних українців», – підкреслив політик.

«Таким чином, якщо Президент вирішив зробити саме Інститут національної пам’яті головною державної інституцією з дослідження архівних документів, цей заклад повинен очолити авторитетний вчений, не заангажований політично і тим більше не представник компартії», – підсумував Володимир Ступак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.