українська мова
В акції на захист української мови візьмуть участь музиканти та письменники

Близько десяти громадських організацій об’єдналися в громадянську кампанію під назвою “Займіться ділом, а не мовою!”.

У рамках акції за підтримки відомих музикантів і письменників активісти хочуть звернути увагу політиків на буденні проблеми українців.

В акції зокрема візьмуть участь Фагот (ТМНК),Олександр Ярмола (Гайдамаки), Фома (Мандри), Вадим Красноокий (Mad Heads XL), VovaZIL’vova, Сестри Тельнюк, а також письменники Ірена Карпа, Леся Вороніна, Анатолій Дністровий та Юрій Андрухович, який пообіцяв надіслати зі Львова книги для київських бібліотек.

Таким чином акції відбудуться у Києві, Харкові, Черкасах та Одесі.

Зокрема, сьогодні активісти кампанії обіцяють очистити і полагодити дитячий майданчик біля офісу однієї з партій влади в Києві.

Як відомо, 7 вересня голова фракції  Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко і член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували в парламенті законопроект № 1015-3 Про мови в Україні, яким запропонували Раді визначити порядок використання мов.

Водночас, законопроект викликав неоднозначну реакцію в суспільстві. Зокрема, вчена рада Києво-Могилянської академії звернулася до Президента Віктора Януковича та спікера ВР Володимира Литвина із закликом зняти з розгляду в парламенті законопроект про мови та розробити за участю фахівців інший проект закону.

В НаУКМА переконані, що запропонований документ суперечить Конституції України, спотворює суть Європейської Хартії регіональних мов і призведе до витіснення української мови.
Джерело Deutsche Welle

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.