
Палестино-ізраїльські переговори, що відкрилися 2 вересня у Вашингтоні, і які ведуть прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху і глава Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас, сьогодні, 14 вересня, продовжаться в єгипетському Шарм-еш-Шейху.
У них також візьмуть участь держсекретар США Хілларі Клінтон і президент Єгипту Хосні Мубарак.
Однією з основних перешкод успіху цих переговорів багато оглядачів називають будівництво ізраїльських поселень на Західному березі Йордану і в Східному Єрусалимі. 26 вересня закінчується термін дії мораторію на будівництво, який Ізраїль ввів 10 місяців тому. Відмовитися від його скасування уряду Ізраїлю буде непросто.
“Якщо прем’єр-міністр Нетаньяху і його уряд вирішать піти і послабити залізну стіну, що ми зводимо на гірському масиві Юдеї та Самарії, це буде означати, що вони більше не представляють ізраїльське суспільство, а, значить, цей уряд – нелегітимний,” – говорить лідер однієї з поселенських організацій.
Напередодні Нетаньяху дав зрозуміти, що Ізраїль не буде продовжувати мораторій в його нинішньому вигляді, але готовий шукати компромісне рішення. А ось, що про це говорять в Рамалласі:
“Заява Нетаньяху торпедує переговори, успіх яких залежить від припинення поселенської діяльності. Чим більше буде посилений, тим ширшим буде прірва між нами”.
У переговорах не бере участі рух ХАМАС, який контролює сектор Газа. У минулу добу ізраїльські військові і бойовики руху вступили в перестрілку на кордонах сектора, в результаті якої загинули троє палестинців.
За матеріалами Euronews