Афганістан
Сили коаліції вдарять "Драконом" по талібах

На півдні Афганістану сили міжнародної коаліції спільно з місцевими силовими структурами почали новий великомасштабний наступ на позиції талібів. Завдання операції під назвою «Удар дракона» – остаточно вибити бойовиків з району міста Кандагар.

Попередні подібні операції – навіть у зв’язку із заходами економічного стимулювання та реінтеграції колишніх бойовиків – не завжди досягають мети, і в багатьох районах таліби все ще відчувають себе як вдома.

Так, в неділю в провінції Кунар була викрадена громадянка Великобританії, співробітниця неурядової гуманітарної організації. Її разом з трьома колегами-афганцями у невідомому напрямку відвезли озброєні люди.

У той же час афганська влада покладає великі надії на реінтеграцію колишніх талібів в громадянське суспільство.

«Реінтеграція і допомога гарантована тим колишнім бойовикам, які беруть нашу конституцію, не підтримують Аль-Каїду і не здійснюють злочинів проти афганського народу. Так що права жінок, права людини, свобода преси гарантовані будь-кому: ці свободи не стануть предметом торгу з бойовиками ні за яких умов», – відзначив міністр закордонних справ Афганістану Залмаєв Рассулов.

За матеріалами Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.