Андрій Шевченко БЮТ
Змусити опозицію замовчати - це ілюзія

Депутат БЮТ Андрій Шевченко каже, що його призначення головою парламентського комітету з питань захисту свободи слова й інформації не змусить опозицію мовчати. Про це він заявив в інтерв’ю “Комерсант-Україна”, погоджуючись із думкою, що коаліція спробувала так “підкупити громадську думку й поліпшити свою оцінку в очах Заходу”.

“Але якщо хтось вважає, що, віддавши крісло голови комітету, можна змусити опозицію замовчати – це ілюзія”, – запевнив Шевченко.

“Позиція фракції залишається незмінною: у нас є всі ознаки того, що в Україні згортається і демократія, і свобода слова. І моя основна мета як голови комітету – зробити все для того, щоб цей процес зупинити”, – підкреслив він.

За словами БЮТівця, у коаліції “вирішили, що ось зараз ми це крісло віддамо – і нас за це менше будуть критикувати”. “Ілюзія”, – наголосив Шевченко.

За його словами, у комітету – “цілий пакет гарячих законопроектів”: “Перший – постанова про введення тимчасового мораторію на перевірки ЗМІ під час проведення виборчих кампаній. Другий – закон про доступ до публічної інформації”.

“Зараз журналіст або громадянин повинен “вигризати” інформацію в чиновників і доводити, чому він має право її отримати. Ми хочемо поміняти філософію – зробити всю інформацію, якою володіють чиновники, доступною. Звісно, крім чітко регламентованих випадків, коли інформація становить собою державну таємницю”, – пояснив Шевченко.

“Третє – посилення гарантій свободи слова в Україні. У законопроектах, які пов’язані з цими питаннями, є багато цікавих ідей, як посилити захист журналіста в умовах цензури”, – додав голова комітету.

За словами Шевченка, “цей рік можна сміливо назвати найгіршим за останні 10 років за числом нападів на журналістів”.

“У Коломиї проломили голову головному редактору; у Харкові викрали й, можливо, убили журналіста; у Полтаві побили оператора; у Херсоні вигнали з сесії місцевої ради журналіста з посвідченням…”, – перелічив він

“Найбільш резонансні історії залишаються без уваги прокуратури й МВС. Тут я нагадаю історію з Андрушком, репортером СТБ, Кутраковим із “Нового каналу”, якого в Українському домі бив “Беркут”. Це все не викликало жодної реакції”, – зазначив Шевченко.

“Відтоді як Кабмін взяв у своє керування державне телебачення й радіо, керівник “Першого національного” дозволяє собі розповідати, як він робив фільм у подарунок президенту й із задоволенням розміщував його в ефірі свого каналу. А його віце-президент Арфуш прямо каже: “Наше завдання – підтримувати владу”, – сказав він.

За словами Шевченка, “потрібно визначити ті висоти, які ми не маємо права здавати”: “Наприклад, інтернет. Це та територія свободи, яку потрібно захищати”.

“Я скептично ставлюся до ситуації на телеканалах, незважаючи на героїчні вчинки окремих журналістів. Мені здається, що центральні телеканали живуть у передчутті “темників”. Там менеджментом робиться все, щоб інсталювати нову систему контролю ефірів на предмет відповідності чинної влади”, – сказав він.

Шевченко також назвав Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі “сплячим інструментом цензури”.

Джерело Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.