Париж, мітинг, Саркозі
Саркозі подумує іти на поступки профспілкам

Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що не відмовиться від запропонованого законопроекту про поступове підвищення пенсійного віку в країні, незважаючи на масові протести проти цієї ініціативи.

Згідно із проектом закону, який пропонує Ніколя Саркозі, пенсійний вік у Франції має поступово зрости з 60 до 62 р. до 2018 р.

Водночас Президент Франції попередньо погодився внести до законопроекту поправки, що стосуються тих, хто починає трудову діяльність до 18-річного віку і роботи, що вимагає великих фізичних зусиль.

Оприлюднена заява Ніколя Саркозі є офіційною реакцією голови держави на страйки, які 7 вересня, за даними профспілок, зібрали вчора понад 2,7 млн людей.

Законопроект на даний час обговорюють у парламенті.

Нагадаємо 7 вересня на заклик профспілок у Франції розпочались акції протесту проти пенсійної реформи. Напередодні міністр праці, солідарності і державної служби Ерік Верт заявив, що реформи будуть проведені, незважаючи на акції протесту і кількість їх учасників.

У липні 2010 року уряд Франції схвалив законопроект про збільшення пенсійного віку. Деталі пенсійної реформи були узгоджені Кабінетом міністрів, законопроект був відправлений на розгляд до нижньої палати парламенту.

Проект пенсійної реформи викликав хвилю страйків у Франції. 24 червня цього року в акції протесту взяли участь співробітники транспортної сфери, викладачі. Представники французьких профспілок, які вважають подібну реформу ударом щодо соціальних гарантій громадян, попередили тоді, що чергова серія страйків відбудеться у вересні.

Крім збільшення пенсійного віку уряд Франції в 2012 р. має намір підвищити вимоги до трудового стажу для отримання повного обсягу пенсійних виплат до 41 року проти нинішніх 40 років.

Як повідомили в Міністерстві праці Франції, даний захід спрямований на порятунок пенсійної системи країни, яка на даний момент обходиться державі дуже дорого.

Крім того, він стане ще одним кроком до скорочення бюджетного дефіциту. Відзначимо, що в 2009 р. дефіцит бюджету Франції становив 7,5% ВВП, і до 2013 р. уряд має намір знизити цю цифру до встановленого для країн Євросоюзу ліміту в 3% ВВП.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.