Саддам Хусейн
Саддам Хусейн не співпрацював з Аль-Каїдою

Саддам Хусейн ніколи не співпрацював з “Аль-Каїдою” і вважав Усаму бен Ладена з його оточенням “опортуністами і лицемірами”.

Про це свідчать оприлюднені записи допитів віце-прем’єра в уряді Хусейна Таріка Азіза.

Саддам не довіряв ісламістам, хоча і вважав “Аль-Каїду” ефективною організацією”, – розповів Азіз під час одного з допитів. Документи допитів були розголошені неурядовим Архівом національної безпеки, який добився їх розсекречування на підставі Закону про свободу інформації.

Сам Хусейн перед смертю визнав на допитах, що ніколи не зустрічався з Усамою бен Ладеном і вважав його “фанатиком”, і що іракський уряд ніколи не співпрацювало з “Аль-Каїдою” в боротьбі проти США. Повалений диктатор також повідав, що навмисно вводив в оману світову спільноту, змусивши його повірити в наявність у Іраку зброї масового знищення. Сказати ж правду, за словами Хусейна, він не міг, оскільки сусідній Іран, що вважався головним на той момент ворогом, розцінив би це як ознаку слабкості.

Звинувачення колишнього режиму в Багдаді у розробці зброї масового знищення послужили приводом до війни США проти Іраку. Однак ця зброя так і не було знайдено. Спроби колишньої адміністрації Буша пов’язати Хусейна з терактами 11 вересня 2001 року також виявилися марними.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.