Інтеко, Лужков, Батуріна
Росмайно судиться з Інтеко за землі

У компанії Олени Батуріної оскаржують земельну ділянку на заході Москви. Росмайно намагається відсудити землі, які раніше призначалися для будівництва іноземних посольств. Арбітраж розгляне цей позов 5 жовтня.

«Інтеко» претензії Росмайна не визнає. І шанси на перемогу відомства юристи оцінюють невисоко.

Земельна ділянка площею 24 гектари належить Територіальної дирекції «Сетуньская», дочірня структура «Інтеко».

Росмайно хоче його вилучити, правда в своєму позові відомство вказує меншу площу – 16 гектарів, хоча кадастровий номер ділянки один і той же, вказують у «Інтеко» на неточність. У компанії повідомили, що земля була куплена в 2003 році у фірми «Матвіївське». На цій ділянці передбачалося розмістити посольства іноземних держав. На цей рахунок є указ президента 1993, тому Росмайно затіяло тяганину. Але в «Інтеко» кажуть, що на той момент земля вже була у власності фірми «Матвіївське» і під указ не підпадала. Говорить представник «Інтеко» Геннадій Теребков:

«Території належали в даний час дочірній структурі «Сетуньская» не могли входити в Збережені землі, так як ще до видання цього указу вона вже була у приватній власності АТЗТ«Матвіївській», у якої були придбані компанії Олени Батуріної. Ситуація може бути оцінена як спроба перекласти відповідальність за 17-річну бездіяльність співробітників державних структур на суб’єкти підприємницької діяльності».

У 2004 році Росмайно вже намагалося відсудити цю ділянку землі, але потім свій позов відкликав. У «Інтеко» нагадують, що закон забороняє повторно подавати позов з аналогічними вимогами. Але цю перешкоду можна обійти, трохи видозмінивши позов. Росмайно може поставити під сумнів добросовісність придбання землі фірмою «Матвіївське», а, отже, і «Інтеко».

«По всій видимості зараз Росмайно буде намагатися довести в суді, що земельна ділянка набута у власність АТЗТ «Матвіївське» незаконно. На мій погляд, шанси Росмайна тут не великі, оскільки на захист компанії «Сетуньская» буде діяти принцип сумлінності. А довести той факт, що з якихось причин дана компанія знала, що АТЗТ «Матвіївське» не мало прав на відчуження даної земельної ділянки, не великі», – розповідає юрист Костянтин Астаф’єв.

У «Інтеко» не стали коментувати можливий зв’язок цього позову з антілужківскою кампанією. При цьому там сподіваються, що до 5 жовтня ситуація з мером вирішиться, і вже не буде впливати на результат суду. Поки ж Олена Батуріна пояснює, що ніякого конфлікту інтересів з московською мерією в її будівельному бізнесі немає. «Інтеко» отримала у Москві всього два інвестпроекти. І ті строго на конкурсній основі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.