Ціна на газ
Дипломат: Ціна на російський газ несправедлива

Україна сподівається на перегляд ціни на російський газ, вважаючи за її несправедливу і неринкову. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції посол України в РФ Володимир Єльченко.

“Ми дійсно вважаємо цю ціну несправедливою і неринковою. Формула ціни, яка була виведена у 2009 р. попереднім урядом України, місцями нам абсолютно незрозуміла. Тим більше, ситуація на ринку нафти і газу сьогодні абсолютно не та, що у 2009 р. Ціни падають, і ми б хотіли, щоб ці нові реалії були прив’язані до тієї ціни, про яку ми домовлятимемося”, – сказав він.

Дипломат зазначив, що питання вартості газу знаходиться під особистим контролем прем’єр-міністра України, а також міністра палива і енергетики, який за останній час вже кілька разів побував в Москві на переговорах з цього питання.

“Сподіваємося, що через деякий час ми почуємо хороші новини для себе”, – додав Володимир Єльченко.

Нагадаємо, в січні 2009 року “Газпром” і українська газова монополія “Нафтогаз України” підписали 10-річний контракт, який передбачає перехід на формульний принцип визначення ціни та усунення з ринку посередників. Відразу після підписання контракт був підданий критиці за надто високу базову ставку у формулі ціни, яка, на думку ряду експертів, виявилася однією з найвищих у Європі. В кінці серпня Київ спробував повернутися до перегляду угоди.

У квітні прем’єр-міністр РФ Володимир Путін запропонував об’єднання “Газпрому” і “Нафтогазу”.

Крім того, ціни на газ узгоджувалися новим урядом України з представниками російської влади.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.