Запоріжжя, депутати, Ми майбутнє твоє Україно
Запорізькі депутати надали статусу регіональної російській мові

Статус регіональної мови на території область присвоїла Запорізька обласна рада присвоїла російській мові.

Відповідне рішення облрада ухвалила на сесії в середу, 8 вересня.

“Констатувати, що в Запорізькій області російська мова як мова міжнаціонального спілкування використовується в усіх сферах громадського життя і є регіональною мовою”, – йдеться у рішенні.

У пояснювальній записці зазначається, що в такий спосіб облрада вирішила зняти обмеження використання російської мови в засобах масової інформації та в закладах освіти регіону.

Відповідно до рішення, виконавчим органам облради доручено здійснити заходи для використання одночасно з державною українською мовою і російську мову в роботі Запорізької облради.

Вирішено створити тимчасову комісію з питань сприяння використанню європейського законодавства, яка має розробити і внести на розгляд сесії заходу щодо розвитку й захисту російської мови в Запорізькій області.

Також українською та російською мовами будуть публікуватися рішення облради.

Крім цього, облрада вирішила звернутися до Верховної Ради з пропозицією в повному обсязі імплементувати Європейську хартію регіональних мов, мов меншин.

Як відомо, 5 липня 2006 року Запорізька міськрада надала російській мові статус регіональної на території міста.

Але в лютому 2007 Апеляційний суд Запорізької області залишив у силі рішення суду Орджонікідзевського району, яким скасовується рішення Запорізької облради про надання російській мові статусу регіональної.

У червні 2007 року Запорізька облрада надала російській мові статус регіональної, після чого прокуратура оскаржила це рішення в суді.

Відомо, що рішення Донецької облради й Севастопольської міськради про надання російській мові статусу регіональної на цих територіях також скасовані судом.

За матеріалами УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.