Арктика
Росія прибиратиме Арктику

Росія проведе генеральне прибирання в Арктиці, причому в прямому сенсі цього слова, заявив прем’єр Володимир Путін, виступаючи на Арктичному форумі.

“Ще один пріоритет – вкладення серйозних коштів у наукову та природоохоронну інфраструктуру, – підкреслив прем’єр. – Ми плануємо провести справжнє генеральне прибирання наших арктичних територій, причому в прямому сенсі цього слова. Зачистити ті звалища, які десятиліттями накопичувалися навколо заполярних міст і селищ, родовищ, військових баз, портів та аеродромів. Одночасно буде зростати кількість національних парків та заповідників”.

Так, в минулому році було відкрито новий національний парк “Російська Арктика” на островах архіпелагу Нова Земля. Його площа – майже 1,5 млн га. Спільно з американськими колегами опрацьовується питання про створення парку “Берингія” на Чукотці і Алясці.

Раніше президент Росії Дмитро Медведєв заявив про те, що Арктика для Росії має стратегічне значення і повинна стати ресурсною базою країни в ХХI столітті.

“За оцінками експертів, континентальний шельф Арктики може містити близько чверті всіх шельфових запасів вуглеводнів у світі. Використання цих ресурсів – запорука енергетичної безпеки Росії в цілому”, – відзначив Медведєв.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.