Катинь
У квітні виповнилося 70 років від дня розстрілу 14 тисяч польських офіцерів у Катині

Завтра, 23 вересня, генпрокуратура РФ передасть польській стороні ще 20 томів кримінальної справи про розстріл польських офіцерів у Катині.

Як повідомили у відомстві, матеріали передаються в рамках виконання Генпрокуратурою Росії запиту польської сторони про надання правової допомоги.

Як відомо, у квітні цього року виповнилося 70 років від дня розстрілу 14 тисяч польських офіцерів у Катині. За однією версією, їх розстріляли в 1940 році за наказом Сталіна. За іншою, поляки потрапили до німців і були розстріляні ними в 1943 році. У 1990 році керівництво СРСР визнало правомірність першої версії.

У квітні цього року Росархів вперше розмістив на своєму сайті електронні зразки оригіналів документів з так званої Особливої папки № 1 про розстріляних у Катині польських офіцерів. Серед опублікованих документів – доповідна записка наркома внутрішніх справ Лаврентія Берії, адресована Йосипу Сталіну.

У ній Берія пропонує розглянути справи поляків, які перебувають у таборах НКВС для військовополонених та в’язницях на території України і Білорусі, в особливому порядку “із застосуванням до них вищої міри покарання – розстрілу”. Необхідність цих та інших заходів Берія аргументує тим, що колишні польські офіцери ведуть контрреволюційну роботу і антирадянську агітацію.

До списку опублікованих документів увійшли фрагменти протоколів засідань Політбюро, доповідна записка Микиті Хрущову про ліквідацію облікових справ розстріляних офіцерів та інші папери.

У травні поточного року РФ передала Польщі 67 томів кримінальної справи номер 159 щодо Катині. В червні головний військовий прокурор РФ Сергій Фридинський заявив, що розслідування кримінальної справи про розстріл польських офіцерів у Катині, закритого за закінченням терміну давності, не буде поновлено.

Джерело Кореспондент

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.