kordon
За оцінками експертів, для проведення демаркації українсько-російського кордону необхідно близько 200 млн дол.

Росія і Україна найближчим часом розпочнуть демаркацію спільного кордону, заявив сьогодні голова МЗС РФ Сергій Лавров за підсумками переговорів з українським колегою Костянтином Грищенком.

“Ми відзначили серйозний прогрес і необхідність зробити додаткові кроки, щоб громадяни наших країн, які є сусідами по обидві сторони кордону, могли безперешкодно його перетинати, щоб у них не було при цьому яких-небудь ускладнень. Саме у такому руслі ми будемо самим найближчим часом починати роботу спільної комісії з демаркації сухопутного кордону”, – сказав він.

Глава МЗС РФ також заявив, що між Москвою і Києвом немає серйозних розбіжностей з питання Керченської протоки. Він повідомив, що Росія запропонувала Україні три варіанти врегулювання питання. “Кожен з них спирається на ті або інші прецеденти, що існують в міжнародній практиці”, – пояснив С. Лавров.

У свою чергу глава українського МЗС К.Грищенко відзначив “різні відправні точки” при врегулюванні питання про статус Керченської протоки. За словами К.Грищенка, Україна пропонує провести кордон по акваторії Керченської протоки відповідно до ліній, проведених ще на радянських картах. Він також відзначив, що Київ не відмовляється від ідеї спільної експлуатації даного каналу на паритетній основі. Обидва міністри висловили упевненість, що сторонам вдасться знайти рішення, які влаштовували б як Москву, так і Київ.

Відзначимо, Міністерство закордонних справ (МЗС) України 3 серпня ц.р. отримало офіційні повідомлення російської сторони про завершення всіх необхідних процедур для набуття чинності Угоди про демаркацію українсько-російського державного кордону.

Нагадаємо, 22 липня ц.р. Президент України Віктор Янукович підписав закон України «Про ратифікацію угоди між Україною і Російською Федерацією про демаркацію українсько-російського державного кордону».

Раніше, 8 липня ц.р., Верховна Рада України прийняла закон “Про ратифікацію угоди між Україною і Російською Федерацією про демаркацію українсько-російського державного кордону”. Угода передбачає створення спільної україно-російської демаркаційної комісії і проведення демаркації кордону згідно з угодою від 29 січня 2003 р.

За оцінками експертів, для проведення демаркації українсько-російського кордону  необхідно близько 200 млн дол.

Угоду про демаркацію українсько-російського державного кордону підписали Президенти Віктор Янукович і Дмитро Медведєв 17 травня ц.р. в Києві.

Джерело РБК-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.