гени
180 генів впливає на ріст людини

Дослідники-генетики виявили близько 180 генетичних варіантів, від яких залежить зростання людини.

Зростання людини залежить від великої кількості різних генів, а також від його способу життя. Близько 80% коливань у зростанні пов’язані з генетичними особливостями, а інші залежать від інших чинників, таких, наприклад, як режим харчування і дієта.

Автори дослідження, близько 300 вчених з усього світу, що працюють в рамках консорціуму GIANT (Genome-wide Investigation of Anthropometric Traits – «дослідження генетичних факторів, що впливають на антропометричні характеристики»), вивчили зразки ДНК, взяті у 180 тисяч чоловік. У цих зразках вчені шукали відмінності в «цеглинках» ДНК – нуклеотидах, так званих Однонуклеотидний поліморфізми (SNP – single nucleotide polymorphism).

У результаті дослідники виявили близько 180 ділянок людського генома, зміни в яких впливають на зростання людини, причому більше 100 таких ділянок були знайдені вперше.

Вчені встановили, що ці ділянки не розкидані випадковим чином по всьому геному, але зосереджені в певних місцях. Так, 21 ділянку був знайдений поряд з певними генами, які в деяких випадках можуть бути пов’язані з порушеннями розвитку скелета.

Особливий інтерес являють собою ділянки, знайдені там, де знаходяться гени, пов’язані із псоріазом, діабетом, ревматоїдним артритом.

«Тепер ми починаємо знаходити свідчення, що гени зростання пов’язані з появою захворювань. Це може допомогти в епідеміологічних дослідженнях, які пов’язують зростання і деякі з цих хвороб», – говорить доктор Фернандо Ріваденейра з голландського Медичного центру імені Еразма.

Незважаючи на велику кількість досліджених зразків ДНК, вчені вважають, що їм вдалося виявити лише близько чверті всіх генетичних варіацій, пов’язаних з ростом, і будуть потрібні подальші ретельні дослідження.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.