паранжа
У Франції не можна заставляти жінку носити паранджу

Чоловіків Франції, які змушують жінок носити одяг, що повністю закриває обличчя, чекає штраф у 30 тисяч євро або рік в’язниці.

“Носіння паранджі в громадських місцях створює нерівність між громадянами, тому що мати можливість бачити інших, в той час як вони тебе не бачать, порушує рівність. У той же час це образа людської гідності, і в першу чергу, гідності жінки, “- говорить сенатор Франсуа Ноель Бюффе.

Франція стала другою після Бельгії європейською країною, що офіційно заборонила повністю закривати обличчя в громадських місцях. У Бельгії заборона поширюється також на носіння будь-яких політичних, філософських і релігійних атрибутів учнями початкових і середніх шкіл.

Як повідомляв NM, заборону на публічне носіння одягу, що повністю закриває обличчя, затвердив вчора, 14 вересня, Сенат Франції, прийнявши законопроект, схвалений раніше нижньою палатою парламенту.

Новий закон буде діяти з весни наступного року. За носіння паранджі передбачається штраф 150 євро.

Прихильники закону в Бельгії і Франції вважають, що він покликаний захистити світські цінності держави. Супротивники говорять про порушення свободи віросповідання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.