Йошка Фішер
Йошка Фішер

Російському уряду слід звільнити свої економічні інтереси в газовій сфері від політичних амбіцій. Таку заяву зробив в інтерв’ю Handelsblatt колишній міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер.

Так екс-глава німецького МЗС прокоментував заяви прем’єра РФ Володимира Путіна про безперспективність проекту Nabucco.

Нагадаємо, прем’єр Росії Путін на цьому тижні в Сочі в ході дискусійного клубу «Валдай» сказав, що головна проблема Nabucco – прямого конкурента «Південного потоку», через який планується постачати в Європу сибірський газ – у відсутності гарантованого постачальника газу. Російський прем’єр також вперше визнав, що «Газпром» цілеспрямовано скуповує газ у потенційних постачальників для Nabucco.

«Можливе джерело – Азербайджан, але обсяги там маленькі, і крім іншого Азербайджан зараз підписав з нами контракт на постачання в Росію», – нагадав Володимир Путін.

Nabucco ставить під загрозу домінуюче становище Росії в експорті газу до Західної Європи, яка отримує зараз з Росії приблизно чверть необхідних їй обсягів.

Nabucco завдовжки 3300 км і вартістю 8 млрд євро повинен відкрити нові джерела, забезпечивши постачання блакитного палива до Австрії і Німеччини, наприклад, з Азербайджану, Туркменії або Іраку через Туреччину, Болгарію, Румунію і Угорщину.
Росії важливий не тільки газ, але і збереження свого впливу в Європі, прокоментував дії Кремля Йошка Фішер.

З його думкою згоден глава німецької енергокомпанії RWE, що входить до консорціуму, Юрген Гросс Манн. В даний час можливість кредитування Nabucco в обсязі понад 4 млрд євро вивчають Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Світовий банк.

За словами представника RWE, тепер фінансування Nabucco представляється в основному забезпеченим: шістка входять до консорціуму компаній внесе ще по 400 млн євро, а не дістають 1,5 млрд євро консорціуму доведеться позичити в приватних банків.

Загалом учасниками проекту Nabucco є OMV Gas GMBH (Австрія), Botas (Туреччина), Bulgargaz (Болгарія), S.N.T.G.N. Transgaz S.A. (Румунія), MOL Natural Gas Transmission Company Ltd. (Угорщина), RWE (Німеччина). Кожний з учасників володіє рівними частками – по 16,67%.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.