Володимир Путін
Путін: Росія виконає усі зобов'язання щодо вступу в СОТ

Росія повною мірою візьме на себе всі зобов’язання та обмеження, пов’язані зі вступом до Світової організації торгівлі (СОТ), тільки після повноцінного входження країни до цієї структури. Про це заявив прем’єр-міністр РФ Володимир Путін.

“Ніякі обмеження, пов’язані з процесом приєднання, діяти не повинні до повного приєднання до організації, тому що цей процес може тривати вічно, а ми вічно будемо брати на себе якісь обмеження без того, щоб використовувати переваги повноправного членства в організації”, – заявив Володимир Путін в четвер на засіданні президії уряду.

Подібна ситуація, підкреслив прем’єр-міністр, Росію влаштовувати не може. При цьому Путін нагадав, що Росія вступила до Митного союзу.

“Весь цей процес має йти паралельно з нашими партнерами по Митному союзу”, – сказав він.

Всесвітня торгова організація була заснована 1 січня 1995 року і є наступником Генеральної угоди з тарифів і торгівлі, що діяв з 1947 року. Це єдиний міжнародний орган, який здійснює наглядові функції в області світової торгівлі. СОТ має статус спеціалізованої установи ООН, її штаб-квартира розташована в Женеві. В даний час СОТ об’єднує 153 держави. Росія звернулася з проханням про приєднання до СОТ в грудні 1994 року.

При участі в СОТ Росія може отримати, як вважають фахівці, певні вигоди. Буде можливість доступу продукції на зовнішні ринки, використання умов вигідної реалізації своїх товарів на товарних ринках, кваліфіковане вирішення торговельних суперечок, а також участь у розробці нових правових і технічних норм міжнародної торгівлі.

Противники вступу доводять, що Росія не готова до відкриття своїх ринків відповідно до норм СОТ, що вступ до цієї організації остаточно може підірвати вітчизняну промисловість, ще більше збільшить сировинну спрямованість експорту та нашу залежність від СОТ. Крім того, участь в організації передбачає щорічне зниження обсягів державної підтримки сільського господарства.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.