Ахмед Закаєв
Польська влада видала ордер на арешт очільника уряд самопроголошеної Чеченської республіки Ічкерія

Прокуратура Польщі видала ордер на арешт Ахмеда Закаєва, якого Росія звинувачує в терористичній діяльності. Про це 15 вересня повідомив прес-секретар головного коменданта поліції Маріуш Соколовський.

“Польська прокуратура видала ордер на розшук і затримання голови еміграційного уряду Чечні Ахмеда Закаєва, оголошеного в міжнародний розшук”, – заявляє Соколовський.

Висловлювалися припущення, що Закаєв, оголошений Росією в міжнародний розшук, прибуде до Варшави на Всесвітній чеченський конгрес, який відбудеться у польській столиці 16-17 вересня.

У зв’язку з цим посол Росії в Варшаві Олександр Алексєєв заявив, що Росія вимагатиме видачі Закаєва, якщо той опиниться в Польщі. У свою чергу представник міністерства закордонних справ Польщі Марцін Босацкій відповів, що ніяких підстав забороняти Закаєва в’їзд в країну у польських властей немає.

Ахмед Закаєв, який проживає в Лондоні з 2002 року, очолює уряд самопроголошеної Чеченської республіки Ічкерія. Закаєва підозрюють у злочинах терористичної спрямованості, серед яких – викрадання і масові вбивства в Чечні. Влада РФ неодноразово намагалися добитися екстрадиції Закаєва з Великобританії, проте щоразу отримувала відмову.

Джерело Lenta

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.