Ахмед Закаєв
Зпит щодо видачі Закаєва включає декілька десяток сторінок

Прокуратура Польщі отримала 22 вересня запит до російської прокуратури про екстрадицію Ахмеда Закаєва.

Прес-секретар відомства Моніка Левандовська розповіла, що запит прийшов по факсу ще напередодні, а в середу польська сторона отримала оригінал документа. У даний момент запит вивчається. “Документ дуже об’ємний, на кілька десятків сторінок”, – розповіла Левандовська.

Коментуючи інформацію про надходження запиту, Адам Боровський (Adam Borowski), що називає себе консулом чеченської республіки Ічкерія в Польщі, заявив, що Ахмед Закаєв неодмінно повернеться в країну, щоб взяти участь у судовому процесі. “Він вирушить до Польщі, як тільки отримає візу. Він повинен звернутися за нею в польське консульство сьогодні або завтра”, – уточнив Боровський.

20 вересня 2010 генпрокуратура РФ через свій сайт повідомила, що направила Польщі запит про екстрадицію Закаєва ще 10 вересня. У запиті перераховані 12 статей КК РФ, що передбачають злочини, які інкримінуються Закаєву. Більшість з цих діянь відносяться до числа тяжких і особливо тяжких злочинів, “які не можна виправдати жодними політичними мотивами”. Серед перелічених злочинів – вбивство, захоплення заручників, тероризм та організація заколоту з метою повалення Держбуду.

Ахмед Закаєв прибув до Польщі 16 вересня з метою відвідати Всесвітній чеченський конгресс.17 вересня він був затриманий у Варшаві та допитаний. Однак увечері того ж дня окружний суд Варшави відпустив Закаєва з-під варти, відхиливши вимогу польської прокуратури про тимчасове затримання на 40 днів. Після цього Закаєв оголосив про те, що йому потрібно повернутися до Лондона, щоб оновити польську візу. Потім чеченський емігрант обіцяв знову прилетіти до Варшави.

Джерело Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.