Тюрма на Лонцького
Про тиск на директора "Тюрми на Лонцького" дізнаються у Європі

Члени наглядової ради Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у Львові вважають, що допит Руслана Забілого – брутальний наступ на демократичні права та свободи в суспільстві, зокрема право на інформацію. Вони просять Генпрокуратуру порушити кримінальну справу проти Хорошковського, інакше про тиск на науковців в Україні дізнаються ПАРЄ та ООН.

Зокрема, сьогодні під час прес-конференції вони оприлюднили звернення, у якому йдеться про те, що «такі події є відкритим наступом на свободу та проявом тоталітарної політики і фашизму».

Усі учасники прес-конференції назвали дії керівника СБУ Валерія Хорошковського злочинними. Вони вимагають порушити проти нього кримінальну справу.

«Вимагаємо від Генеральної прокуратури України порушити кримінальну справу проти керівника СБУ Хорошковського В. І., який має постати перед судом у відповідності до статей Кримінального кодексу України, зокрема за свідоме сприяння нагнітанню антиукраїнської пропаганди, за перевищення своїх службових повноважень, за шантаж ректорів, яких працівники СБУ зобов’язували стати донощиками, за провокацію неспокою в суспільстві, за нагнітання атмосфери ворожості і страху, за нацьковування працівників СБУ на брутальне поводження з людьми, фактично, за намір перетворити працівників СБУ у ворогів народу, за свідоме використання у своїй роботі методів сталінізму, засудженого світовою громадськістю. Оскільки дії Хорошковського В.І. нанесли значну шкоду Україні, Генеральна прокуратура України зобов’язана також розслідувати, чиї завдання виконує Хорошковський і яких дійсних злочинців, винних у розкраданні державного майна покриває олігарх Хорошковський», – йдеться у зверненні.

Якщо Генеральна прокуратура не порушить кримінальної справи, автори звернення звернуться до Парламентської асамблеї Ради Європи, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Організації Об’єднаних Націй, до всієї світової громадськості.

«Ми заявляємо про наші вимоги до Президента України та голови СБУ припинити тиск на українських науковців, Музей та його директора, зняти усі надумані звинувачення, скасувати провадження кримінальної справи проти Руслана Забілого, повернути йому вилучені особисті речі з авторськими науковими дослідженнями та інтелектуальною власністю, а також відновити наукову діяльність музею у повному обсязі, відкривши доступ до робочих приміщень», – йдеться у заяві.

Як повідомлялося, СБУ  затримала директора Національного Музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого.

За матеріалами Вголос

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.